2012 m. gruodžio 14 d., penktadienis

Itališki nelogiškumai ir šiaip pastebėjimai



Streikai (i scioperi)

Jie čia egzistuoja. Ir net labai. Per visą savo keturių mėnesių viešnagę Italijoje teko matyti ne vieną - viešojo transporto, universitetų, mokyklų, darbininkų - streiką. Viskas vyksta taikiai, žmonės susirenka, pasidalina savo idėjomis ir išsiskirsto. Pokyčių jokių. Štai visai neseniai vyko Teramo universiteto darbuotojų ir studentų streikas, kuriuo buvo siekiama sumažinti mokestį už mokslą, įkurti bendrabučius ir t.t. Daug šnekų mažai darbų.



Tvarkos/organizuotumo nebuvimas/ir šiaip

Biurokratija čia klęsti. Nueini tvarkytis dokumentų, ir tave siuntinėja nuo vieno tarnautojo iki kito, nes visi tiesiog tingi tvarkyti tuos tavo nereikšmingus dokumentus. P.S. Keista, jog imigracijos skyriuose dirbantys žmonės nežino, jog Lietuva JAU Europos sąjungoje.

Biurokratija - vis dar tokio viduramžiško lygio

Jeigu gauni pasirašyti dokumentus, niekada nebūna pažymėta kur, ir tau tiesiog pasakoma, rašykis kur tik nori, niekam neįdomu. Rašykis bet kur, bet kaip, net ir kryžiuko užteks.

Beje, italų ID kortelės atrodo lyg mano kelionių pasas, turėtas vaikystėje – popierinis, prirašytas ranka ir tiesiog taip lengvai suklastojamas...

Dokumente nurodomi tokie dalykai, kaip darbovietė, plaukų, akių spalva, ir net ypatingi skiriamieji bruožai, kurių, atrodo, dauguma italų tiesiog neturi

Jei yra organizuojamas koks nors renginys, jokiu būdu nesugalvok ateiti į jį madingai pavėlavęs, nes rasi organizatorius DAR TIK pradedančius ruošti patalpas renginiui. Jei jau vėluoji, tai vėluok padoriai. Renginiai prasideda mažiausiai valanda vėliau, jų pertraukos iš pavyzdžiui oficialių 5 minučių išauga į 30, taigi renginiai visada gerokai užsitęsia.

Tas pats ir su paskaitomis. Dėstytojai nesugeba organizuoti savo laiko. Paskaitos prasideda bent pusvalandžiu vėliau, pertraukos iš oficialių 5 minučių virsta 20. Gerai bent tiek, kad dėstytojai niekada neužlaiko studentų ir visada baigia laiku, žinoma, todėl jie nespėja išaiškinti visos paskaitos medžiagos, tačiau tai nieko nepiktina, ir visi laimingi palieka universitetą.

Vairavimas

Saugiausia pėstiesiems kelio dalis  - turbūt pats gatvės vidurys, nes tave tokiu atveju bent jau pastebės ir pabandys nekliūdyti. Šaligatviai, perėjos, dviračių takai – viskas okupuojama automobilių – pačių įvairiausių, tiek senų, vos beužsikuriančių lauželių, tiek pačių naujausių mersų, bmw ir kitokių prašmatnybinių haute coutur‘ų.  Populiarumo viršūnėje puikuojasi smart‘ai, mini cooper‘iai, pand‘os ir senoviniai, labai labai mieli fiat‘ukai.









Vairavimas, švelniai tariant, chaotiškas. Jeigu vairuotojas sugeba išgėręs porą taurių vyno sklandžiai rūkyti, rašyti sms ir intensyviai naudotis savo klaksofonu vienu metu – tuomet jis tikrų tikriausias italas. Per visą savo buvimo laikotarpį mačiau tik vieną mažą avariją, o tai parodo, kad visgi italai vairuoja gerai. Beje, jie nemėgsta saugos diržų. Parkuojasi taip pat kaip ir vairuoja – chaotiškai, nebijodami braižyti tiek savos, tiek svetimos transporto priemonės. Nieko nuostabaus, jog dauguma automobilių Italijoje yra bent šiek tiek daužti, nubraižyti ar įskilę. Nepatariu pirkti dėvėto automobilio eksportuoto iš Italijos. Ir nepatariu į Italijos pietus pvz. Napolį keliauti automobiliu (nemažai šansų, jog grįžtant reiks skristi). 

Šitokia optimistiška mintimi baigiu šią vėlyvą popietę savo dar vieną blog'o įrašą. 
Pabaigai- itališka klasika - Mina "Se telefonando"


Ciao,
...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą